Отрутохімікати сільськогосподарські, які часто називають «пестицидами», знайшли широке застосування для захисту рослин від шкідливих організмів. У залежності від сфери використання пестицидів вони поділяються на наступні групи отрутохімікатів:
- бактерициди (використовуються для боротьби з бактеріями);
- гербіциди (використовуються для регулювання бур’янів);
- інсектициди (використовуються для боротьби з комахами, що наносять шкоду рослинам);
- фунгіциди (використовуються для боротьби з бактеріальними, вірусними та грибковими захворюваннями рослин).
У залежності від складу пестициди поділяють на отрутохімікати фосфорорганічні, хлорорганічні, такі, що вміщують сечовину, мідь, миш’як, ртутьорганічні з’єднання та інші.
Склад отрутохімікату за спосіб його застосування визначають можливі шляхи потрапляння отрутохімікатів в організм людини: через респіраторний тракт, через шлунково-кишковий тракт, через шкіру або слизову оболонку. Це також визначає види засобів індивідуального захисту, що потрібно використовувати для захисту від пестицидів.
Для роботи з багатьма видами пестицидів необхідно використовувати наступні види засобів індивідуального захисту: респіратор з протиаерозольним, протигазовим або комбінованим захистом; захисні окуляри закритого типу, рукавички та захисний спецодяг.
Увага! Наведену нижче інформацію необхідно сприймати, як інформацію загального характеру. Ми не можемо врахувати реальні умови проведення таких робіт. Дана інформація не повинна розглядатись у якості рекомендації по застосуванню конкретних засобів індивідуального захисту в Ваших виробничих процесах.
Захист від пестицидів
Для організації ефективного та економічного захисту від отрутохімікатів (пестицидів) необхідно отримати детальну інформацію про пестициди, що використовуються, ретельно ознайомитись з рекомендаціями виробника , врахувати погодні та інші фактори.
Отрутохімікати або пестициди – це хімічні речовини, що призначені для боротьби зі шкідниками або захворюваннями сільськогосподарських культур. У залежності від сфери використання пестицидів їх можна розділити на наступні основні групи:
- Інсектициди – хімічні препарати для захисту рослин від комах;
- Фунгіциди – отрутохімікати для знищення або затримання росту грибів та їхніх спор;
- Дефоліанти – пестициди для штучного скидання листя;
- Гербіциди – хімічні препарати для боротьби з небажаними рослинами, можуть впливати на усі види або селективно на певні види рослин;
- Бактеріциди – отрутохімікати для захисту рослин від шкідливих бактерій;
- Акарициди – пестициди для знищення кліщів.
Методи використання та принципи дії отрутохімікатів можуть суттєво вирізнятись. Класифікація пестицидів у залежності від принципу дії:
- Контактні (знаходяться на поверхні рослин і діють при контакті з ними);
- Системні (всмоктуються корінням та листям рослин);
- Фуміганти (потрапляють в організм комах через органи дихання);
- Ті, що вносяться в землю для знищення сім’я та коріння бур’янів.
Класифікація отрутохімікатів у залежності від хімічної структури:
- Хлорорганічні (хлориндан, гептахлор, хлортен);
- Фосфорорганічні (дихлофос, карбофос, хлорофос);
- Ртуть органічні з’єднання (гранозан, меркуран, меркургексан);
- З’єднання миш’яку (арсенат натрію, арсенат кальцію);
- Ціаніди (ціаніста кислота, ціанамід кальцію, ціанплав);
- Препарати міді (бордоська рідина, мідний купорос);
- Препарати рослинного походження (анабазин, нікотин, піретрум)
Набір засобів індивідуального захисту від пестицидів зазвичай має складись із захисного комбінезону, засобів респіраторного захисту, окуляр для захисту слизової оболонки очей та хімстійких рукавичок. Отримати консультацію та купити таку продукцію можна в компанії Укрпрофзахист, Київ. Доставка по всім містам України: Львів, Калуш, Рівне, Хмельницький, Луцьк, Чернівці, Тернопіль, Вінниця, Івано-Франківськ тощо