МоваRUEN
(050) 383 51 01 (вайбер)
(096) 525 17 43
(093) 321 35 17  
 

Забули пароль?
КОШИК 0 товаров на суму 0 грн з ПДВ.
Укрпрофзахист / Навчальні статті / Не заплющуйте очі перед проблемами захисту /

Не заплющуйте очі перед проблемами захисту

14:47 26 січня 20164840
Не заплющуйте очі перед проблемами захисту

У порівнянні із загальною площею організму, очі людини є досить маленькі. При цьому дивує те, що, коли під час роботи відламується скалок, він часто влучає саме в око. Травми очей, які отримують на роботі чи вдома наші друзі, ми рахуємо випадковістю, та принципово не носимо захисні окуляри. Тому наш найважливіший орган чуття, що прокладає нам шлях по землі та воді, дуже рідко отримує захист, який він потребує в умовах виробництва.

Більше 90% інформації про навколишній світ ми отримуємо за допомогою очей. Еквівалентно замінити очі іншими органами чуття просто неможливо. Тому очі необхідно захищати.

Структура та робота ока

Не має значення де Ви знаходитесь або що робите – керуєте машиною, виконуєте роботу чи гуляєте зі своєю сім’єю – впродовж усього дня очі напружено працюють. Вони постійно передають важливу інформацію в наш мозок, і ми повинні швидко реагувати на те, що відбувається. Чіткий зір є життєво важливим у тих випадках, коли необхідна швидка реакція. Здорові очі та гарний зір мають велике значення, коли очам потрібно адаптуватись до поганого освітлення у приміщенні або на вулиці у темний час. Особливо, якщо умови освітлення постійно змінюються, наприклад, коли під час роботи необхідно переходити у місця з іншим рівнем освітлення. На жаль, гарний зір не є чимось само собою зрозумілим. Ті люди, які мають носити окуляри для корекції зору, одразу зрозуміють про що йде мова. І с часом ця проблема може ставити ще більш серйозною.

Око дорослої людини важить 7.5 грам, середній розмір ока – 2.3 см. Незважаючи на те, що око людини таке маленьке, воно складається з великої кількості різних компонентів. Усі ці компоненти зв’язані між собою та дуже суттєво впливають на якість зору.

Давайте більш детально розглянемо структуру ока. Склера – це білкова оболонка ока, яка у передній частині з’єднується з прозорою рогівкою. Промінь світла проходить через прозору рогівку та потрапляє у передню камеру ока. Ця камера заповнена водянистою рідиною, яка відповідає за обмін речовин ока, та разом з рогівкою переломлює промінь світла.

Райдужна оболонка не тільки надає нашим очам їх індивідуальний колір, але також регулює інтенсивність світла, що проходить усередину ока. Райдужна оболонка – це круговий м’яз, який може звужуватися або розширюватися в діапазоні від 2 до 8 мм. Чім менша ширина зіниці, тем більша глибина різкості. Відкриття зіниці в діапазоні від 3 до 3.5 мм забезпечує оптимальну якість зображення. Кожний, хто має одно-об’єктивний дзеркальний фотоапарат, напевно знайомий з таким правилом: чім менша апертура, тім вища глибина різкості чи фокус. Наші очі працюють так само.

Кришталик ока відповідає за «наведення різкості» або фокусування зображення. Кришталик здатний змінювати свою форму за допомогою викривлення. Коли викривлення кришталика невелике, можна легко сфокусуватись на віддалених об’єктах. Під час значного викривлення кришталика у задній частині ока проецируються об’єкти, розташовані у безпосередній близькості. Два ока дають можливість бачити у трьохмірному вимірюванні та оцінювати відстань до об’єктів.

Природна система захисту очей

Коли наші предки ще жили у воді, їх очі постійно омивалися. Щоб запобігти висиханню очей, наш організм генерує сльозу. Під час моргання очей (відкривання та закривання повік) відбувається очистка та змащування рогівки. Ми рефлекторно заплющуємо очі, коли до нас наближається небезпека. Але, якщо сторонній об’єкт все ж такі потрапляє в око, генерується велика кількість сльози, щоб промити око. Однак цей захисний механізм має свої обмеження. Тверді частки чи краплі, які летять з великою швидкістю, можуть потрапляти в очі та викликати ушкодження. У багатьох випадках такі ушкодження призводять до постійних обмежень в роботі ока. Природна система захисту очей не може забезпечити достатній рівень захисту в умовах виробництва.

Ризики, на які можуть наражатися очі:

·         Ризик механічного ушкодження

Такі чужорідні частки, як великий пил, зернятка або шматочки деревини, які потрапили між повікою та рогівкою, можуть викликати подразнення або запалення ока. Якщо в очі потрапляють більш великі частки з гострими краями, які, наприклад, утворюються під час шліфовки або зачистки, травма неминуча.

·         Ризик від впливу хімікатів

Кислоти, луги, гази та випари можуть викликати запалення або пошкодження очей. Навіть крихітна невидима крапелька кислоти чи, наприклад, крапля розчину каустичної соди може викликати затуманення сітківки й таким чином завдати невідновні пошкодження.

·         Ризик від впливу світлового опромінення

Видиме світло складає дуже невелику частину усього спектру опромінення. Звичайне яскраве світло не представляє великої небезпеки для наших очей. Хіба що можуть бути ситуації, коли яскраве світло засліплює на якийсь час, і це може призвести до нещасного випадку. Короткі хвилі ультрафіолетового опромінення та довгі хвилі інфрачервоного опромінення можуть пошкодити наші очі. Безтурботна та недбала поведінка під час проведення зварювальних робіт може призвести до запалення рогівки, кон'юнктивіту або навіть до запалення сітківки.

·         Ризик термічного впливу

Окрім запалення сітківки, про яке згадували у попередньому розділі, інфрачервоне опромінення здатне викликати нагрів водянистої рідини та кришталика до такої міри, що людина осліпне.

Останнім часом для захисту очей від твердих дрібних часток частіше за все використовують матеріал полікарбонат, з якого виготовляють захисні окуляри. Лінзи таких окулярів значно легше та приблизно у 20 раз більш стійкіше до ударів у порівнянні з еквівалентними лінзами зі звичайного скла. Ще одна дуже важлива перевага полікарбонату полягає в тому, що, на відміну віл скла, під час руйнування полікарбонату не утворюються дрібні осколки, здатні потрапити в око. Під час розробки нової моделі захисних окулярів обов’язково проводять випробування механічної міцності лінз та оправи. Оправа відкритих захисних окулярів може виготовлятись з нейлону, ПВХ, металу, термопластику або того же самого полікарбонату, що і лінзи окулярів. Літера F, присутня в маркуванні лінз та оправи, означає, що окуляри витримують удар 6-ти міліметрової сталевої кульки на швидкості 45 м в секунду. Якщо за літерою F стоїть Т – це значить, що механічна міцність окулярів перевірена в діапазоні температур від -5 до +55`C. Полікарбонат досить легко дряпається твердими предметами. Деякі моделі захисних окулярів можуть мати спеціальне покриття, що захищає полікарбонат від випадкового дряпання та подовжує термін використання окулярів. Під час підвищених фізичних навантажень лінзи окулярів можуть затуманюватись, а видимість значно погіршуватись. Для попередження затуманення лінз можуть використовуватись спеціальні покриття проти запотівання окулярів.

У разі великого ризику пошкодження очей необхідно використовувати закриті захисні окуляри. Дуже часто лінзи закритих окулярів виготовляють з полікарбонату, а оправу – з м’якого ПВХ. Закриті захисні окуляри можуть бути з прямою вентиляцією, непрямою вентиляцією або без вентиляції.

Закриті окуляри з прямою вентиляцією використовуються для захисту від дрібних твердих часток. Як і відкриті захисні окуляри, вони можуть проходити тест на механічну міцність та маркуватися літерою F. У випадку, якщо закриті окуляри проходять тест з 6-ти міліметровою сталевою кулькою, що вдаряє зі швидкістю 120 м в секунду, то в маркуванні лінз та оправи присутня літера В.

Закриті окуляри з непрямою вентиляцією, окрім тестів на механічну міцність (F чи В), можуть проходити додаткові випробування для використання проти рідких крапель (цифра 3) або для захисту від крапель розплавленого металу (цифра 9).

Закриті захисні окуляри без вентиляції додатково до тестів, які проходять окуляри з непрямою вентиляцією, можуть також проходити випробування щодо забезпечення необхідного рівня захисту від газів та дрібнодисперсних аерозольних часток (цифра 5).

Прозорий полікарбонат практично не пропускає шкідливе для очей ультрафіолетове опромінення з довжиною хвилі до 313 нанометрів. Для збільшення захисної дії прозорого полікарбонату можуть використовуватись спеціальні покриття, що блокують ультрафіолетове опромінення з довжиною хвилі до 400 нанометрів. Окрім того, лінзи захисних окулярів можуть виготовлятись різних кольорів та різного рівня затемнення, завдяки чому можна варіювати пропускання видимого світла та рівень фільтрації ультрафіолетового та інфрачервоного опромінення.

Наш асортимент захисних окулярів представлений в розділі «Захисні окуляри»

Схожі записи
Вибір за професіями
up down
Copyright 2010 - 2024. ТОВ «Укрпрофзахист»
Копіювання матеріалів сайту лише з зазначенням зворотного посилання на джерело.
(050) 383 51 01 (вайбер)
(096) 525 17 43
(093) 321 35 17