МоваRUEN
(050) 383 51 01 (вайбер)
(096) 525 17 43
(093) 321 35 17  
 

Забули пароль?
КОШИК 0 товаров на суму 0 грн з ПДВ.
Укрпрофзахист / Навчальні статті / Рукавиці для захисту від порізів /

Рукавиці для захисту від порізів

10:49 08 вересня 20169731
Рукавиці для захисту від порізів

Захисні рукавиці є одними з найбільш численних та найбільш вживаних засобів індивідуального захисту. Загрозу для рук можуть становити ризики термальні, механічні, хімічні, біологічні, електричні та інші. Наявність двох чи більше ризиків одночасно вимагає певної комбінації захисних характеристик рукавичок.

З іншого боку, дуже важливим показником захисних рукавичок є зручність в експлуатації. Використання рукавиць завжди викликає певні обмеження рухів руки та пальців. Користувач має розуміти, що вправність захищених пальців буде обмежена у порівнянні з можливостями руки незахищеної. Однак, в умовах, коли руки можуть потрапити під вплив небезпечних виробничих факторів чи небезпечних середовищ, який не можна виключити іншими способами, використання захисних рукавиць стає необхідністю.  Використовуючи сучасні технологічні розробки, виробники робочих захисних рукавиць створюють свою продукцію з урахуванням вимог ергономіки максимально комфортну в використанні з мінімально можливим обмеженням рухів. Тим не менше, необхідно розуміти, що завжди буде існувати певний баланс між комфортом, ергономічністю, чутливістю пальців та захисними характеристиками рукавичок.

Обрати рукавиці з широким спектром та максимально можливим рівнем захисних характеристик не є оптимальним універсальним рішенням для будь-якого випадку. Коли ризик отримати травму руки не є суттєвим, можна вибрати рукавиці з меншим захисним рівнем, але кращою функціональністю руки.

У залежності від типів матеріалів, що використовуються для їх виготовлення, рукавиці вирізняються своїми захисними характеристиками та відповідно сферами використання.    

На ринку засобів індивідуального захисту рук одну з найбільших груп утворюють рукавиці для захисту від ризиків механічного пошкодження, в яку також входять рукавиці для захисту від порізів. Ризик отримання травми руки під час прямого контакту з гострими предметами може існувати в багатьох галузях промислового виробництва: харчова промисловість, деревообробка, виготовлення скляних виробів, автомобілебудування, машинобудування, електронна промисловість тощо. Тому кількість користувачів рукавичок проти порізів доволі велика.

Захисні рукавички, як і будь-який інший засіб індивідуального захисту, повинні відповідати базовим вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту. Процедури оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту відрізняються у залежності від категорії, до якої відносяться захисні рукавиці.

Рукавиці для захисту від легких механічних пошкоджень з поверхневою незначною дією відносяться до засобів індивідуального захисту Категорії 1. Прикладом можуть слугувати рукавички для городництва. Рукавиці для захисту від механічних ризиків, що можуть призвести до серйозніших пошкоджень рук, відносять до Категорії 2. Виробник таких рукавиць має провести випробування своєї продукції в акредитованої лабораторії на відповідність стандартам, які визначають вимоги до такої продукції, та забезпечити однорідність своїх виробів. Після цього виробник продукції може скласти Декларацію відповідності.  

Захисні рукавиці, що відносяться до Категорії 2 засобів індивідуального захисту, маркуються піктограмами, які вказують на тип та рівень ризиків, від яких захищають такі рукавиці.

Стандарт EN388 визначає метод проведення випробувань на стійкість до порізів: круглий ніж з вантажем 0,5 кг рухається вперед й назад по зразку, що проходить випробування. Ніж обертається у зворотній бік лінійному руху (див. малюнок нижче).

За допомогою цього методу ми отримуємо кількість рухів ножа, потрібних для розрізання тканини. Результат порівнюється до супротиву порізам еталонної бавовняної тканини. Отриманий результат переводиться в Індекс супротиву порізам, який показує наскільки випробуваний зразок краще за еталонну бавовняну тканину. Чим більше значення Індексу, тим краще тканина захищає від порізів. Наприклад, Індекс супротиву порізам 5 означає, що зразок в 5 разів краще еталонної тканини. У стандарті EN388 визначені рівні супротиву порізам в залежності від середнього значення Індексу, отриманого під час проведення випробувань:

Супротив порізам

Середній Індекс супротиву порізам (10 випробувань)

0

< 1.2

1

1.2 - 2.4

2

2.5 - 4.9

3

5.0 - 9.9

4

10.0 - 19.9

5

> 20

Необхідно відмітити, що стандарт EN388 визначає не тільки супротив порізам, але й супротив абразивному впливу, розриву та проколу тканини/рукавичок. Після проходження усіх випробувань в акредитованій лабораторії на рукавиці наноситься піктограма стандарту EN388, яка містить інформацію про захисні характеристики рукавиць.

Захисні рукавиці з підвищеними показниками супротиву порізам найчастіше є трикотажними рукавичками, що виготовлені з пряжи різних арамідних волокон (наприклад, Kevlar®, Kevlar®KleenTM, Kevlar®PlusTM, Kevlar®Armor, Twaron®, Twaron®Premium Line), пряжи поліетиленових волокон (наприклад, Dyneema®, Spectra®, Spektra®GuardTM, Spektra®GuardTMCX, Spektra®CX и Vectran®), нитки з металевими елементами (нержавіюча сталь), нитки скловолокна. Окрім цього, часто використовуються нитки, що вміщують суміші вищезгаданих волокон.

 

Деякі трикотажні рукавиці, що виготовлені з волокон з підвищеним супротивом порізам, мають додаткове полімерне покриття ділянок долоні та пальців. Таке покриття (найчастіше поліуретанове або нітрилове) підвищує захисні характеристики рукавичок та забезпечує відмінний захват слизьких предметів.

Рукавиці для захисту від порізів бензопили проходять випробування згідно метода, викладеного у стандарті EN 381-4. Рукавиця, що проходить тестування, одягається на муляж руки и зазнає впливу бензопили з силою у точці контакту 15 ± 0,5 N. Під час проведення випробувань встановлюються різні режими швидкості бензопили: 20, 24 та 28 м/с. У залежності від швидкості обертання цепки, при якій рукавиця не прорізається, рівень захисту встановлюється одним з трьох класів: клас 1: 20 м/с, клас 2: 24 м/с, клас 3: 28 м/с. Необхідно відмітити, що зазвичай одна рукавиця з пари забезпечує захист від порізів бензопили (вона має відповідне маркування), а друга рукавиця захищає від ризиків механічного пошкодження (маркується на відповідність стандарту EN 388).

У разі використання ручних ножів рукавиці мають забезпечувати захист не тільки від порізів, але й ударів ножа. Таким чином, захисні рукавиці для роботи з ручними ножами проходять додаткове випробування, в якому перевіряється супротив матеріалу рукавиць багаточисленним падінням встановленої сили специфікованого ножа. В результаті таких випробувань визначається глибина проколу в мм. Вона повинна знаходитись у певних межах. При роботі з електроножами використовуються металеві кольчужні рукавиці.

Наш асортимент такої продукції представлений в розділі «Рукавиці спеціального призначення»

Схожі записи
Вибір за професіями
up down
Copyright 2010 - 2024. ТОВ «Укрпрофзахист»
Копіювання матеріалів сайту лише з зазначенням зворотного посилання на джерело.
(050) 383 51 01 (вайбер)
(096) 525 17 43
(093) 321 35 17