Рукавиці для захисту рук при контакті з гарячими предметами, для захисту від гострих предметів або вібрації. Рукавиці спеціального призначення виробляються з таких матеріалів, як Kevlar, TAEKI® 5 чи Dyneema. Додаткове поліуретанове, латексне або нітрилове покриття додає зручності у роботі та збільшує термін використання рукавиць.
Відповідно до стандарту EN388 робочі рукавиці класифікуються від 0 до 5 за ступенем захисту рук від порізів. В цьому розділі представлені рукавички з рівнем захисту 3, 4 та 5. Для робіт з промасленим металом з гострою кромкою можна скористатись рукавичками Venicut 33 в економічній упаковці по 3 пари або Razorbill, а якщо метал гарячий - Vecut 52. Зі склом можна працювати в рукавичках Venicut 34 в економічній упаковці по 3 пари або Vecut 42, поліуретанове покриття яких забезпечить м’який контакт та попередить проковзування. Для роботи з ножами при обробці риби, м’яса чи птиці можна використовувати захисні нарукавники Vecut 5М та рукавички Vecut 55. Для очистки від забруднення ці засоби захисту рук можна прати у пральній машині. Для контакту з нагрітими предметами можна скористатись захисними рукавичками Ovenbird, KPG10 й Vecut 52.
Рукавички для захисту від порізів частіше виготовляються з волокон Kevlar, Nomex, Dyneema або TAEKI. Ці волокна суміщають в собі легкість, високу міцність та стійкість до впливу високих температур.
Рукавички проходять випробування на відповідність вимогам стандарту EN388. В залежності від отриманих результатів поруч з піктограмою стандарту вказується 4 цифри, де перша цифра означає «Опір до абразивного впливу», друга – «Опір порізам ножа» (кількість циклів, необхідних для прорізання рукавиці), третя – «Опір розриву (максимальна сила, необхідна для розриву рукавиці) и четверта – «Опір проколу» (сила, необхідна для проколу рукавиці стандартним дироколом). Захисні якості рукавиць класифікуються у порядку зростання. 0 – найнижчий рівень захисту.
Жаростійкі рукавички для захисту від термальних ризиків проходять випробування на відповідність вимогам стандарту EN407. Згідно стандарту рукавички можуть тестуватися на стійкість до займання й бризок розплавленого металу, а також на опір до різних видів нагріву. Друга цифра маркування біля піктограми стандарту EN407 вказує на «Опір контактному нагріву» (температура, при якій користувач не відчує болю впродовж 15 секунд контакту). Опір контактному нагріву може бути до 100°C, до 250°C, до 350°C та до 500°C.
Рукавички жаростійкі й для захисту від порізів можуть мати додаткове латексне, нітрилове або поліуретанове покриття, що можуть покращувати контакт з робочою поверхнею, захищати від крапель води та змащувальних матеріалів.
Вимоги до рукавичок для захисту від холоду або контакту з холодними предметами викладені в стандарті EN511.
Купити рукавички жаростійкі та для захисту від порізів можна в інтернет магазині Укрпрофзахист. Укрпрофзахист пропонує якісні робочі рукавички виробництва європейських компаній Delta Plus та Cerva. Ви можете замовити та купити оптом та в роздріб засоби індивідуального захисту рук з доставкою по м. Київ та Україні.