Трикотажні робочі рукавички в’язані або шиті є дуже зручними у використанні. Відмінна повітропроникність та гарна чутливість пальців. Тонкі шиті рукавички та в’язані трикотажні рукавички, що гарно обгортають руки, частіше виробляються з бавовняної або нейлонової нитки. Нанесення на долоні та пальці додаткових ПВХ точок значно покращує захват предметів. Для роботи в умовах знижених температур можна скористатися рукавичками трикотажними з акрилової нитки, що має підвищенні характеристики термоізоляції. Такі рукавички можуть використовуватись для носіння під іншими захисними робочими рукавицями.
Мабуть, спочатку треба визначитись з термінологією. До групи трикотажних робочих рукавичок ми відносимо робочі рукавиці, в’язані або шиті, виготовлені з таких матеріалів, як бавовна, поліестр чи нейлон, які не мають суцільного покриття, що повністю або частково закриває відкриту структуру матеріалу рукавичок. Ця група більше менш однорідна за рівнем ціни й характеристик.
Які бувають трикотажні рукавички
Усі робочі рукавички трикотажні можна поділити на дві групи залежно від способу виготовлення:
В’язаний трикотаж вирізняється більше відкритою структурою. Повітрообмін у таких рукавичок практично не обмежується, матеріал щільно й комфортно повторює контури руки, не обмежуючі рухів. Але відкрита структура в’язаних робочих рукавичок не здатна захистити руки від проникнення всередину пилу, бруду й вологи.
Шиті робочі рукавички виготовляються з кусків розкроєної тканини. Така тканина може мати більш щільну структуру, але суттєвого захисту від ризиків пошкодження чи забруднення рук також не дає.
Рукавички трикотажні робочі, що ковзають або ні
Нитки бавовни, поліестеру й особливо нейлону сильно ковзають при контакті з гладкими поверхнями. Щоб якось виправити ситуацію, на поверхню робочої рукавиці в районі долоні і пальців можуть наносити ПВХ точки, що зменшують ефект ковзання. На нейлонові робочі рукавички зазвичай нічого не наносять тому, що їх завдання втому і є – добре ковзати. Їх часто використовують в парі з іншими, наприклад, хімічно стійкими рукавичками. Рукавички під рукавички.
Від чого захистять трикотажні рукавички
Робочі рукавиці з трикотажу вкрай рідко розглядаються у якості засобу індивідуального захисту рук. EN388 – це базовий стандарт, що визначає вимоги до захисних характеристик рукавичок для роботи. Виробники трикотажних рукавичок вкрай рідко подають свої вироби для випробувань за стандартом EN388. Зазвичай, чистий, нічим не вкритий, трикотаж не витримує тести на абразивну стійкість, захист від порізів ножом, міцність на розрив або стійкість до проколів.
Таким чином, рукавички трикотажні не можуть похвалитися високими показниками захисту рук. Доволі часто вони використовуються майже навпаки – для захисту виготовленої продукції від рук, здатних залишити на продукції небажані відбитки.
Які трикотажні рукавички краще придбати
Купити трикотажні робочі рукавички можна практично на кожному кроці в Києві чи інших містах України: на базарах, в інтернет-магазинах, в супермаркетах. Вартість їхня не дуже сильно відрізняється. Для захисту рук від механічних ризиків краще купувати в’язані робочі рукавички з ПВХ точками, що виготовлені з суміші бавовни і поліестеру. В цьому тандемі бавовна відповідає за комфорт руки, а поліестер за міцність рукавички. Ну, а ПВХ точки, про що казали раніше, допоможуть руці краще утримувати предмет, не ковзати по поверхні.
Трикотажні робочі рукавички не придатні для фізично важкої праці. Вони будуть дуже швидко рватися, практично не захищаючи руки. Для такої цілі краще обрати відповідні рукавички з покриттям, яке не тільки робить в’язану структуру набагато міцнішою, але і захищає руки від багатьох ризиків. Ціна рукавичок з покриттям зазвичай вище, але це компенсується захистом, зручністю в роботі та тривалішим терміном експлуатації. Наявність різноманіття трикотажних основ рукавиць і різноманітних покриттів дає можливість підібрати робочі рукавички для виконання найунікальніших виробничих завдань.