МоваRUEN
(050) 383 51 01 (вайбер)
(096) 525 17 43
(093) 321 35 17  
 

Забули пароль?
КОШИК 0 товаров на суму 0 грн з ПДВ.
Укрпрофзахист / Навчальні статті / Спеціальне взуття для захисту ніг /

Спеціальне взуття для захисту ніг

16:30 13 лютого 20167218
Спеціальне взуття для захисту ніг

Нога людини – це унікальна інженерна конструкція, яка, з одного боку, достатньо жорстка, щоб витримати вагу людини, а з іншого боку, достатньо гнучка, щоб дати людині можливість бігати, танцювати, грати у футбол та підкорювати вершини високих гір.

Захисне взуття, що використовують на виробництві, розробляють для захисту ніг працівника від падаючих чи колючих речей, низьких чи високих температур, мокрих та слизьких поверхонь або впливу агресивних хімікатів.

Такі травми ніг, як роздроблення пальців, прокол стопи чи розтягнення щиколотки відбуваються щоденно на багатьох промислових підприємствах. Більшість нещасних випадків, що реєструються на виробництві, відбувається через проковзування та спотикання і, як наслідок, падіння. Такі випадки не завжди закінчуються безпосередньо пошкодженням ніг, але саме недостатня увага до питань безпеки ніг відіграє значну роль у тому, що вони відбуваються.

До проблеми захисту ніг можна віднести випадки натирання мозолів, нігтів, що вростають, або такого розповсюдженого серед працівників явища, як втома ніг. Хоч ці випадки зазвичай не розглядаються у якості виробничих травм, але вони можуть суттєво впливати на загальний рівень виробничої безпеки підприємства. Робітник, якого турбують мозолі або втома ніг менше приділяє уваги питанням безпеки та може потрапити у неприємне становище.

Чим можуть бути викликані захворювання чи травми ніг?

Сильні болі в ногах, пухирі, мозолі, ревматизм, артрит, плоскостопість або розтягнення можуть бути наслідком тривалого стояння, твердої підлоги чи неправильно підібраного взуття (високі підбори, загострені носи, відсутність підтримки зводу стопи, занадто тісне чи занадто вільне взуття).

Потіння ніг та грибкові інфекції можуть з’являтись через роботу в приміщеннях з підвищеною температурою та вологістю, фізично напружену роботу або носіння взуття з верхньою частиною зробленою з синтетичних (непористих) матеріалів.

Роботи, що вимагають стояння на ногах впродовж тривалого часу, можуть викликати серйозні негативні наслідки. Через те, що нога людини більш придатна до руху, довготривале утримування вертикальної позиції викликає сильну втому. Стояння на роботі впродовж багатьох годин день у день не тільки викликає сильну втому ніг, але може призвести, наприклад, до появи плоскостопості та запалення, що може далі розвинутись у ревматизм та артрит.

Вид та стан підлоги, на якій працюють люди, має велике значення для організації комфортної та безпечної роботи. Тверда непіддатлива підлога, наприклад, з бетону, є найменш комфортною поверхнею для ходіння під час роботи. При кожному кроці по такій підлозі п’ятка отримує навантаження, як від удару молотка. Слизька підлога провокує падіння, які можуть закінчуватись розтягнутими щиколотками або переломами ніг.

Роздроблені ноги, переламані або ампутовані пальці ніг – результат потрапляння ноги між предметами, падіння на ногу важких речей, руху транспорту (бульдозерів, складських навантажувачів тощо), затягування ноги під конвеєрну стрічку. Проколи стопи можуть відбуватись під час ходіння по цвяхам, що стирчать, гострим металевим деталям або скляним осколкам. Опіки ніг часто відбуваються при роботі з розплавленим металом, хімікатами або поблизу відкритого вогню. Додаткові небезпеки для ніг виникають в роботі зовні при низьких температурах. Працюючи в неадекватному взутті, робітник може переохолодитися та захворіти або обморозити пальці ніг.

Як попередити травми ніг?

Дуже важко знайти таке робоче місце, де ноги робітника будуть в абсолютній безпеці. Однак рівень ризику отримати травму може суттєво відрізнятись в залежності від характеру діяльності підприємства та робочих процесів. Перший крок в організації більш безпечних умов праці – це визначення та оцінка існуючих джерел небезпеки. Другим кроком необхідно вжити всіх можливих заходів, щоб знизити рівень ризику для працівників до мінімально можливого.

Деякі прості дії можуть допомогти знизити ризик травмування ніг на підприємстві. Наведемо кілька прикладів таких заходів:

Необхідно уникати довгих фіксованих позицій тіла, особливо стоячи. Гарна організація роботи включає завдання, що потребують змін положення тіла та застосування різних груп м’язів. Зміна або розширення робочих обов’язків та колективна робота дозволять знизити навантаження на ноги під час роботи. Але, якщо немає можливості реорганізувати одноманітну монотонну роботу, необхідно передбачити часті короткі перерви.

Стояння чи робота на нееластичних твердих підлогах викликає суттєвий дискомфорт. Використання робочого взуття з товстою підошвою та адсорбуючим енергію каблуком допоможе знизити негативний вплив твердої підлоги. Можна також застосовувати еластичні мати для зниження втоми. Однак треба пам’ятати, що неправильне використання таких матів може стати причиною чіплянь та падінь. Для виключення ковзання підлоги можна використати спеціальні матеріали, що запобігають ковзанню. Але й тут може виникнути додаткова проблема. При раптовому жорсткому зчепленні нога у взутті може проковзувати уперед. Тертя ноги у взутті може викликати неприємні відчуття та призводити до натирання мозолів. Використання взуття з устілкою, що не ковзає, допоможе вирішити цю проблему.

Що треба знати про захисне взуття?

Правильно підібране захисне взуття має важливе значення і для комфорту ніг, і для безпеки людини. Взуття повинно підходити по розміру та забезпечувати необхідний захист. Останнім часом виробники захисного взуття приділяють велику увагу й до питання зовнішнього вигляду взуття, щоб воно виглядало достатньо модним та привабливим.

Добре взуття повинно мати наступні характеристики:

Вибираючи взуття треба врахувати наступне:

Наш асортимент захисного взуття представлений в розділі «Робоче взуття»

Схожі записи
Вибір за професіями
up down
Copyright 2010 - 2024. ТОВ «Укрпрофзахист»
Копіювання матеріалів сайту лише з зазначенням зворотного посилання на джерело.
(050) 383 51 01 (вайбер)
(096) 525 17 43
(093) 321 35 17