Засоби індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД) використовуються для респіраторного захисту від аерозольних часток або газоподібних речовин, що знаходяться у повітрі в концентраціях, шкідливих для здоров’я. В цьому розділі Ви знайдете одноразові протиаерозольні респіратори (з клапаном видиху або без) виробництва компаній Delta Plus і 3M, напівмаски та повнолицьові маски багаторазового використання виробництва Delta Plus і 3M зі змінними фільтрами для універсального захисту від пилу, диму, туману та газу або випарів.
Натисніть на необхідний Вам розділ меню зліва, щоб отримати зручнішу структуровану інформацію про нашу продукцію |
Засоби захисту органів дихання виробництва Delta Plus, 3М і Scott можна купити в компанії Урпрофзахист. У нас Ви зможете отримати консультацію з вибору засобів респіраторного захисту та купити одноразові протиаерозольні респіратори з рівнем захисту FFP1, FFP2, FFP3, напівмаски та повнолицьові маски багаторазового використання зі змінними протипиловими, протигазовими або комбінованими фільтрами для універсального захисту від пилу, диму, туману та газу або випарів.
При обробці чи руйнації твердих матеріалів зазвичай генерується пил. Дрібнодисперсний пил з розміром менше 5 мкм здатний проникати в легені та у довготривалому часі викликати серйозні хвороби. Пилок квітів, лупа тварин та інші алергени здатні викликати алергічні реакції, що суттєво впливають на якість життя. Під час розпилення рідких матеріалів у повітрі утворюється туман з крихітних крапель розміром біля 1 мкм. При згоранні твердих або рідких матеріалів, плавлені металів утворюються дими, що складаються з дрібнодисперсних часток розміром від 0,1 до 1 мкм. Захистити органи дихання від твердих або рідких аерозольних часток можна за допомогою протиаерозольних респіраторів. Такі респіратори можуть бути одноразовими (для використання впродовж одної робочої зміни) та багаторазовими (зі змінними фільтрами та можливістю очистки респіратора після використання). Одноразові протипилові маски, що використовуються на виробництві, повинні відповідати вимогам стандарту EN149 та в залежності від встановленої ефективності захисту мати маркування FFP1, FFP2 або FFP3. Напівмаски та повнолицьові маски багаторазового використання зі змінними протипиловими фільтрами повинні відповідати вимогам стандартів EN136, EN140, EN143. Протиаерозольні фільтри до масок можуть маркуватись Р1, P2 або P3 в залежності від ефективності фільтрації.
Для захисту від газів / парів частіше використовуються напівмаски та повнолицьові маски з протигазовими фільтрами, що повинні відповідати вимогам стандарту EN14387 та маркуватись в залежності від того, від яких газів / парів вони захищають. На виробництві частіше використовуються фільтри для захисту від органічних випарів (А), неорганічних газів та парів (В), кислих газів (Е), аміаку та його органічних похідних (К). При цьому необхідно розуміти, що такі засоби респіраторного захисту можна використовувати для захисту від газів / парів, які мають гарні ідентифікуючі характеристики. Тобто їхню присутність можна визначити за запахом чи смаком при концентраціях нижче ГДК (гранично допустимої концентрації).
Для комбінованого захисту від твердих / рідких аерозольних часток та газів / парів (наприклад, при фарбуванні розпиленням фарб на розчинниках) необхідно до протигазового фільтра додати протиаерозольний фільтр.